Updated 01/30/2019 01:24 PM

Office Hours: Teaching Assistants

Winter 2019 Teaching Assistants

Name Course Section Office Office Hours
Yang, Zi 2 A01 AP&M 2313 Tu 8:00-8:50
Humm, Bryan 3C A01 MHA 5722 Th 12:30-1:30
Kaur, Harveen 3C A03-A04 AP&M 2313 Tu 12:00-2:00
Zhou, Zhixuan 3C A05-A06 AP&M 2313 W 1:00-3:00
Kaur, Harveen 4C A01-A02 AP&M 2313 Tu 10:00-12:00
Kesbhat, Abhijit 10A A01-A02 MHA 5722 M 1:00-3:00, By Appt
Sang, Yiwei 10A A03-A04 AP&M 5829 W 5:00-7:00
Som, Madhura 10A A05-A08 PFBH 217 M 8:00-10:00, By Appt
Martinez, Randy 10A A09 AP&M 2313 Th 1:00-2:00 (AP&M 5829)
Shao, Lucy 10A B01-B02 AP&M 2313 M 5:00-6:00, Th 10:00-11:00
Gupta, Mayank 10A B03, B05-B07 MHA 5722 MW 9:30-11:30
Chempakasseril, Aditya 10B A01-A02 MHA 5722 M 10:00-12:00
Chen, An Ran 10B A03-A04 AP&M 5412 W 10:00-12:00
Li, Yinghao 10B A05-A06 AP&M 5218 M 3:00-4:00, M 1:00-2:00
Fang, Xinting 10B A07-A10 AP&M 2313 M 10:30-11:30, W 10:00-11:00, W 6:30-8:30
Naranjo, Jacob 10B B01-B02 AP&M 5412 W 2:00-3:00, Th 11:00-12:00
Zhang, Zhengming 10B B03-B06 AP&M 2313 M 10:00-2:00
Bartle, Kate 10B C01-C02,
C05-C06
AP&M 2313 M 11:30-12:30, W 5:10-7:10
Jain, Shruti 10B C03-C04 MHA 5722 W 9:30-11:00 (AP&M 5829)
Christopher, Chineze 10B C07-C08 AP&M 5412 F 8:30-10:00
Wang, Xinyi 10C A01-A02 AP&M 5218 M 6:00-8:00 (AP&M 2313)
Tan, Hui 10C A03-A04 AP&M 5412 Th 4:40-6:40
Le, Terry 10C B01-B04 MHA 5722 Tu 2:30-4:30, W 2:00-4:00
Yang, Jin 10C B05-B06 AP&M 5218 Th 6:00-8:00
Liu, Jiaqi 10C B07-B08 AP&M 5218 W 4:00-4:50 (AP&M 2313), F 1:00-1:50 (AP&M 2313)
Luo, Qingying 11 A01-A02 AP&M 7218 Th 12:00-2:00
Zhao, Yu 11 A03-A06 AP&M 2313 MW 12:40-2:40
He, Lihang 11 A07-A08 AP&M 2313  
Wang, Zian 11 B01-B03, B06 AP&M 6446 Th 12:00-2:00, F 10:00-12:00
Jia, Xingfan 11 B04-B05 AP&M 5218 MW 8:00-9:00
Arayambeth, Aakash 15A A01-A02 MHA 5722 Th 8:00-10:00 (CSE B215)
Castillejos Garcia, Juan 18 A01-A04 MHA 5722 Tu 5:00-6:00 (AP&M B402), Th 5:15-6:15 (AP&M 7218), Tu 3:00-4:50 (AP&M B432)
Wu, Xuanyu 18 A05-A06 AP&M 5218 F 2:00-2:50, W 11:00-11:50 (AP&M B432)
Jiang, Meixuan 18 B01-B02 AP&M B432 W 2:00-3:00, Th 5:00-6:00
Chen, Ivy 18 B03-B04 MHA 5722 W 1:30-3:20, F 1:00-1:50, W 6:00-6:50 (AP&M B432)
Farnan, Tyler 18 B05-B06 MHA 5722 M 4:00-4:50, M 2:00-2:50 (AP&M B432)
Freeman, Jordan 18 B07-B08 MHA 5722 Sa 11:00-1:00 (AP&M 7421)
Bonthius, Jay 18 C01-C02 AP&M 2313 MW 12:00-1:00
Gilby, Joseph 18 C03-C04 AP&M 5218 W 7:00-8:00, F 1:00-8:00 (AP&M B432)
Zhang, Jinjie 18 C05-C06 AP&M 6414 Tu 4:00-5:00, F 2:00-3:00 (AP&M B432)
He, Xinyi 18 D01 AP&M 5218 Tu 2:00-3:00
Yee, Mark 18 D02-D05 AP&M 2313 W 2:00-3:00, F 10:30-11:30
Schneider, Ryan 18 E01-E02 AP&M 5412 M 1:00-3:00, W 3:00-4:00
Kong, Bochao 18 E03-E04 AP&M 5412 Th 3:30-4:50, Tu 4:00-4:50 (AP&M B432)
Humm, Bryan 18 E05 MHA 5722 M 11:00-12:00, W 11:00-12:00 (AP&M B432)
Lyu, Zhao 20A A01-A02 AP&M 5218 Tu 7:00-9:00, By Appt
Liu, Zeyu 20A A03-A04 AP&M 5412 M 12:00-1:00, Th 12:20-1:20
Sinha, Shubham 20A B01-B02 AP&M 6446 M 6:00-6:55, W 3:00-4:00
He, Zichen 20A B03-B04 AP&M 6414 F 6:00-7:00, F 7:00-8:00
Li, Amy 20B A01-A02 AP&M 5218 M 5:00-5:50, Tu 4:00-4:50
Zhao, Zhao 20B A03-A06 AP&M 2313 M 12:30-2:30, Th 3:30-5:30
Chakravarty, Sayok 20B B01-B02 AP&M 5218 TuW 3:00-4:00
Qiao, Baiming 20B B03-B06 AP&M 6446 MW 2:30-4:30
Shikh Khalil, Karim 20B C01, C04 AP&M 6414 Th 11:00-12:00, F 3:00-4:00
Liao, Weixiang 20B C02-C03 MHA 5722 W 10:30-11:30, W 2:00-3:30
Batra, Ankit 20B C05-C06 MHA 5722 M 3:00-5:00
Li, Shitian 20B D01-D02 AP&M 5218 Th 1:30-3:20
Lin, Zijin 20B D03-D04 AP&M 6414 M 10:00-12:00
Eguchi, Naoto 20B D05-D06 AP&M 2313 W 12:30-2:30
Bhat, Prajna 20C A01-A04 MHA 5722 Tu 8:00-11:00, W 3:30-4:30
Chung, Tai-Hsuan 20C A05-A06 AP&M 5412 M 10:00-11:00, Tu 12:00-1:00
Liao, Weixiang 20C B01-B02 MHA 5722 F 1:30-3:30, W 2:00-3:30, W 10:30-11:30
Chen, Qingyuan 20C B03-B04 AP&M 5218 Tu 1:00-2:00, Tu 5:00-6:00
Zhang, Chi 20C B05-B06 AP&M 6414 W 3:00-5:00
Chempakasseril, Aditya 20C C01, C04 MHA 5722 Th 12:00-2:00
He, Lihang 20C C02-C03 AP&M 2313 TuTh 1:00-2:00
Chen, Zhuojun 20C C05-C06 AP&M 5218 W 5:00-7:00
Rice, Eric 20C D01-D02 AP&M 2313 Th 2:00-3:50
Bose, Soumyaraj 20C D03-D06 MHA 5722 MTu 10:00-11:00, W 10:00-12:00
Jiang, Yunfeng 20C E01-E04 AP&M 2313 Th 10:00-12:00
Ung, Matthew 20C E05-E06 AP&M 5218 M 8:00-9:00, Th 5:00-6:00
Dantuluri, Aisha 20D A01-A04 MHA 5722 MW 1:00-2:00, Th 10:00-12:00 (AP&M B432)
Khillan, Sameeksha 20D A05-A06 MHA 5722 Tu 2:30-3:30
Han, Zonglin 20D B01-B02 AP&M 6436 Tu 4:15-5:15, Th 3:00-4:00 (AP&M B432)
Pakkeer, Saideep 20D B03-B06 AP&M 2313 Tu 2:00-4:00, Th 6:00-8:00 (AP&M B432)
Pikula, Nina 20D D01-D04 AP&M 5760 Tu 10:00-2:00
Guldemond, Alexander 20D D05-D06 AP&M 6414 Tu 10:30-12:30
Sree Krishnan, Srivaishnavi 20D E01-E02 MHA 5722  
Duruisseaux, Valentin 20D E03-E04 AP&M 6414 M 2:00-2:50, M 1:00-1:50 (AP&M B432)
Rodriguez, Andres 20E A01-A02 AP&M 5412  
Zeng, Ji 20E A03-A04 AP&M 5412 Tu 3:00-5:00
Girardet, Patrick 20E A05-A06 AP&M 5412 M 12:00-2:00
Tran, Khoa 20E B01-B02 AP&M 6414 Th 4:00-6:00, W 12:00-1:00
Wang, Tianhao 20E B03-B06 AP&M 2313 M 10:00-12:00, F 4:00-6:00
Pham, Jonathan 20E C01-C02 AP&M 5412 M 1:00-3:00
Tong, Xin 20E C03-C06 AP&M 5720 MW 5:00-6:00, Tu 4:00-6:00
Loeser, Eva 31BH A01 AP&M 6414 M 4:00-6:00
Yin, Wei 100B A01-A02 AP&M 6436 WF 2:00-4:00
Zhong, Suhan 102 A01-A02 AP&M 6446 M 1:00-3:00
Lau, Jun 102 A03-A04 AP&M 6436 Th 8:00-9:00, F 9:00-10:00
Li, Yuwen 102 B01-B02 AP&M 5801 Th 2:00-4:00
Thamrongpairoj, Sittipong 103A A01-A02 AP&M 6434 Tu 9:00-11:00, W 1:30-3:30
ONeill, Jason 103A B01-B02 AP&M 6436 Tu 3:00-4:00, W 4:00-6:00
Ma, Zilu 103A C01-C02 AP&M 6446 M 11:00-1:00, M 7:30-9:30
Huang, Chengjie 103A C03-C04 AP&M 6432 M 8:00-9:00, F 3:00-6:00
Chen, Mingjie 103B A01-A02 AP&M 5801 F 2:00-4:00
Bai, Yuzhe 103B A03 AP&M 5412 Th 12:00-2:00
Yin, John 103B B01 AP&M 2313 M 1:00-3:00
Tunuguntula, Venkata 103B B02-B03 AP&M 2202 Tu 5:00-6:00, Th 4:00-5:00
Maimon, Itai 103B B04 AP&M 6414 M 4:15-5:15
Sinha, Shubham 104B A01 AP&M 6446 M 5:00-6:00, W 2:00-3:00
Brivio, Iacopo 109 A01 AP&M 6422 Th 3:00-5:00
Yu, Vincent 109 B01-B02 AP&M 6446 TuTh 3:30-4:30, F 2:00-4:00
Lacini, Justin 109 C01-C02 AP&M 6422 Tu 2:00-6:00
Copeland, Daniel 109 D01-D02 AP&M 5768 W 11:30-1:30, Th 3:00-5:00
Brivio, Iacopo 109 D03 AP&M 6422 Th 1:00-3:00
Mathers, Alexander 109 E01 AP&M 5412 M 12:00-1:00, F 3:00-4:00
Liu, Linbo 111B A01 AP&M 6414 M 7:00-8:00, By Appt
Spiro, Samuel 120A A01-A02 AP&M 6436 F 12:00-2:00, Tu 11:00-12:00
Chen, Ivy 121A A01 MHA 5722 W 1:30-3:30, F 1:00-1:50, W 6:00-6:50 (AP&M B432)
Ciotti, Benjamin 130A A01-A02 AP&M 5712 M 12:00-1:00, Tu 2:00-4:00
Huang, Haiyu 140B A01 AP&M 5218 M 2:00-3:00, F 2:00-3:00 (AP&M B412)
Spaas, Pieter 140B A02 AP&M 6444 M 12:00-1:00, F 3:00-4:00
Gambheera Arachchige, Rusiru 140B B01 AP&M 5412 M 2:00-3:00, M 5:00-6:00
Tu, Yucheng 142A A01, A04 AP&M 6452 Tu 10:00-12:00, Tu 1:00-3:00
Li, Zihao 142A A02-A03 AP&M 6422  
Yang, Zi 142A B01-B02 AP&M 6303 Tu 1:00-3:00, W 2:00-3:00
Mahan, Scott 142A B03 AP&M 6414 TuTh 9:30-10:30
Niu, Gongping 142B A01 AP&M 5412 W 5:00-6:00
Nikitopoulos, Evangelos 142B A02 AP&M 5412  
Zhang, Yongjia 142B B01-B02 AP&M 2000A M 4:00-6:00 (AP&M 6218), Th 4:00-5:30 (AP&M 6218)
Wang, Jiangchuanhai 142B B03 AP&M 6303 Tu 2:00-4:00
Tran, Brian 150B A01 AP&M 6414 WF 12:00-12:50
Shi, Jiajie 152 A01-A02 AP&M 2000B F 2:00-4:00
Qiu, Dun 152 A03-A04 AP&M 2000B W 11:00-1:00
Kroes, Daniel 154 A01-A02 AP&M 6434 M 2:00-4:00, Th 3:00-5:00
Coulombe, Jacques 154 A03 AP&M 5412 WTh 2:00-3:00, By Appt
Conder, Jonathan 155A A01 AP&M 6422 Tu 4:00-5:00, Th 2:00-3:00, F 3:00-5:00
Sieger, Nicholas 155A A02 AP&M 5412 WTh 4:00-5:00 (AP&M B325), F 4:00-6:00 (AP&M B325)
Zhang, Zirui 170A A01-A02 MHA 5722 TuTh 11:50-1:50
Luo, Yi 170A A03-A04 AP&M 2000B MWF 1:30-2:20, M 7:00-7:50
Vahidian, Saeed 170A B01-B02 MHA 5722 M 4:45-8:45
Zheng, Zequn 170A B03-B04 AP&M 6436 Th 2:00-6:00
Zhang, Minxin 170B A01-A02 AP&M 6446 W 1:30-3:30
Nie, Jiaxi 170B A03-A04 AP&M 5801 Tu 2:00-4:00
Lenz, David 170B C01 AP&M 5760 Tu 1:00-2:00, W 10:00-11:00
Patil, Gunjan 170B C02 MHA 5722 Th 5:00-6:00
Su, Fangyao 170B C03-C04 AP&M 6452 M 9:30-12:00, F 1:00-2:30
Tang, Xindong 171A A01-A02 AP&M 6303 MTh 2:00-4:00
Zhu, Ziyan 171A A03-A04 AP&M 2202 WF 9:00-11:00
Guo, Bingni 171A A05 AP&M 6442 M 2:00-4:00
Lenz, David 175 A01 AP&M 5760 M 10:00-11:00, W 9:00-10:00
Wang, Esther 180A A01-A02 AP&M 2313 Tu 2:00-5:00, W 10:00-11:00
Campos Vergara, Felipe 180A A03-A04 AP&M 6446 MW 5:00-6:00, F 2:00-4:00
Fu, Yingjia 180A A05-A06 AP&M 6452 M 9:00-11:00, W 3:00-5:00
Liu, Jiaqi 180A A07-A08 AP&M 6446 Tu 4:00-6:00, Th 1:00-3:00
Ramachandran, Nandagopal 180B A01-A02 AP&M 6436 M 3:00-5:00, Tu 5:00-6:00, Th 4:30-5:30, By Appt
Wang, Yiren 180B A03 AP&M 5720 Th 1:00-2:00, F 2:00-3:00
Li, Fangchen 180B B01 AP&M 5218 Th 3:30-4:30, Th 8:00-9:00
Huang, Yesheng 180B B02-B03 AP&M 6452 M 5:00-7:00, Th 2:00-4:00
Han, Zonglin 180B B04 AP&M 6436 Th 1:00-3:00
Pan, Xiaoou 181A A01 AP&M 6446 MF 5:00-6:00
Ye, Shengbin 181A A02 AP&M 2402 MF 2:00-3:00, By Appt
Wang, Bowen 181A A03-A04 AP&M 6446 M 10:00-11:30, Tu 3:30-6:00
Zheng, Lin 181A B01, B04 AP&M 6432 M 1:00-5:00
Chau, Phong 181A B02-B03 AP&M 6446 Th 11:00-2:00, Tu 12:00-1:00
Pan, Zexin 181E B01 AP&M 5218 F 11:00-1:00
Wang, Yiren 181E B02 AP&M 5720 Th 10:00-12:00
Wang, Jiangchuanhai 181E B03 AP&M 6303 M 2:00-4:00
Huang, Rong 183 A01-A02 AP&M 6432 M 4:00-6:00, W 4:00-6:00
Zhong, Xiangwei 183 A03-A04 AP&M 6446 TuTh 12:00-2:00
Kohli, Dhruv 183 A05-A06 MHA 5722 TuTh 12:00-2:00
Mirzaei, Mozhgan 184A A01-A02 AP&M 5748 F 8:00-10:00, F 2:00-4:00
Kim, Jesse 184A A03 AP&M 5412 Th 11:00-1:00
Todd, Alec 184A A04 AP&M 5412 MW 11:00-12:00, By Appt
Paudyal, Roshil 184A B01-B02 AP&M 5720 M 5:30-7:30
Ying, Andrew 185 A01-A02 AP&M 6442 M 1:00-3:00
Jiang, He 185 A03-A04 AP&M 6446 M 1:30-3:30
Zhang, Hangran 186 A01-A02 MHA 5722 Tu 4:30-6:30
Mirka, Renee 187A A01-A02 AP&M 6436 MW 8:00-10:00
Meyer, Kyle 187A A03-A04 AP&M 6444 MW 12:00-2:00
Grubb, Thomas 187A A05 AP&M 6436 Tu 2:00-4:00
Khillan, Sameeksha 187A A06 MHA 5722 W 10:00-12:00
Kongsgaard, Daniel 187A A07-A08 AP&M 6436 Tu 12:00-2:00, W 2:00-4:00
Rava, Denise 189 A01, A04 AP&M 6434 F 3:50-5:50
Zhang, Yuqian 189 A02-A03 AP&M 6303 Th 2:30-4:30
Grubb, Thomas 190 A01 AP&M 6436 Th 2:00-4:00
Fan, Chao 194 A01-A02 AP&M 5712 Tu 9:30-10:30, F 10:30-11:30
Gui, Toni 194 A03-A04 AP&M 6303 Th 2:00-3:00, F 1:00-2:00
Thilmany, Francois 200B A00 AP&M 6132 Tu 2:30-4:30
Guo, Bingni 202B A00 AP&M 6442 By Appointment Only
Postema, Jacob 220B A00 AP&M 6132 Th 5:00-6:00, F 2:00-3:00
Shin, Henry 240B A00 AP&M 5768 Tu 5:00-7:00 (AP&M 5829)
Liang, Jingwen 270B A00 AP&M 6442 MW 5:00-6:00
Udomchatpitak, Nantawat 280B A00 AP&M 5748 Th 1:00-2:50
Chen, Shiyun 281B A00 AP&M 6432 W 4:00-5:00, F 4:00-5:00
Chen, Shiyun 282B B00 AP&M 6432 W 3:00-4:00, F 3:00-4:00 (AP&M 5829)
Geller, John 290B A00 AP&M 5760 F 9:00-11:00 (AP&M 5829)
Updated 01/30/2019 01:24 PM